W dniach 23-27 marca 2015 r. nasza szkoła po raz kolejny gościła studentów AIESEC.Tym razem w ramach lekcji języka angielskiego uczniowie mieli zajęcia z Nino z Gruzji oraz Imranem z Malezji.
Założeniem projektu koordynowanego przez p.mgr Jolantę Małek jest pogłębianie znajomości języka angielskiego, pokonywanie barier komunikacji w języku obcym oraz szerzenie wiedzy kulturowej o państwach na całym świecie .
Młodzież poznała kulturę i obyczaje Malezji i Gruzji, a także doskonaliła umiejętności językowe w praktyce.Uczniowie mieli także niespotykaną okazję nauczyć się podstawowych zwrotów w języku malajskim oraz zapisać swoje imiona alfabetem gruzińskim.
Bijąca rekordy popularności, największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę odbędzie się w sobotę, 9 maja 2015 roku. Piknik Naukowy ponownie zagości na Stadionie Narodowym w Warszawie, a jego wiodącym tematem będzie „Światło”.
Nasz Klub Młodego Odkrywcy Nucleus walczy o uczestnictwo w tym wspaniałym wydarzeniu. Wielkim sukcesem jest już dostanie się do finału konkursu. Spośród ponad 300 klubów działających w Polsce tylko 10 zostało wybranych do II etapu, w tym również Nucleus.
http://www.kmo.org.pl/index.php?strona=aktualnosc&aktualnosc_id=46
9 kwietnia rozstrzygniecie konkursu.
Trzymajcie kciuki!
Piątek 20 marca 2015r. bez wątpienia można nazwać dniem astronomii. Oprócz pokazów astronomicznych nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w jubileuszu Instytutu Fizyki Jądrowej w Krakowie. Uroczystość odbyła się w Centrum Kongresowym, podczas której zobaczyliśmy multimedialny spektakl „Gwiezdny Pył” obfitujący w pokazy świetlne i muzyczne oraz doświadczenia fizyczne. Wśród zaproszonych gości: przedstawicieli Urzędu Miasta Krakowa, Rektorów i pracowników naukowych wyższych uczelni znalazła się 41 osobowa grupa uczniów klas: 1a i 1b pod opieką nauczycieli. Wyście zorganizował R.Sztramkowski.
W piątek 20 marca, a więc w pierwszy dzień astronomicznej wiosny w naszym gimnazjum odbyły się obserwacje jednego z najciekawszych i najbardziej wyczekiwanych zjawisk astronomicznych 2015 roku. Mowa rzecz jasna o częściowym zaćmieniu Słońca, które mogliśmy obserwować za pomocą filtrów oraz specjalnie przygotowanego teleskopu. Obserwacje prowadzone były na terenie parkingu przed budynkiem szkoły pod opieką nauczyciela fizyki R.Sztramkowskiego. W czasie 3 i 4 lekcji wszyscy uczniowie (16 klas) wraz z nauczycielami, pracownikami szkoły po kolei wychodzili na miejsce obserwacji, aby podziwiać niezwykłe zjawisko. Warto podkreślić, że kolejne całkowite zaćmienie Słońca, które będzie można obserwować w Europie odnotowane zostanie dopiero 12 sierpnia 2026 roku.
20.03.2014 r. klasy Id, Ie, IIc wraz z 5 opiekunkami wybrały się o świcie do Warszawy, by przy pięknej, słonecznej pogodzie podziwiać zabytki stolicy. Zobaczyliśmy Powązki, Sejm, Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Syrenkę, Pomnik Małego Powstańca. Po obiedzie zjedzonym w stylowej restauracji na Starówce udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, aby przez prawie 3 godziny wykonywać fascynujące doświadczenia. Wróciliśmy pełni wrażeń w oczekiwaniu na następne wycieczki.